olasz festő, főleg Észak-Itáliában volt népszerű
Zsuzsanna és a vének - Zsuzsanna egy gazdag, befolyásos zsidó felesége. Két idős bíró meglesi őt a kertben, s mikor egyedül fürdik, rárontanak. Zsuzsanna segítségért kiált, de a bírók is. Mikor összefutnak a szolgák, a vének azzal vádolják meg Zsuzsannát, hogy egy ifjúval házasságtörésre készült, ők ezt akarták megakadályozni. Zsuzsannát halálra itélik, de megjelenik Dániel, aki külön hallgatja ki a bírókat. Vallomásukban ellentmondást fedez fel, így a bírók lelepleződnek. Zsuzsanna megmenekül, és a véneket ítélik halálra.
Szűz Mária a Gyermek Keresztelő Szent Jánossal és Szent Katalinnal - Keresztelő Szent Jánost mondatszalaggal (Ecce Agnus Dei - Íme az Isten Báránya) és keresztes bottal ábrázolja a festő, Katalin jobb karja alatt pedig egy törött kerékdarab található
Szent Kristóf, Szent Rókus és Szent Sebestyén
Szent Rókus: Franciaországban született nemesi családban. Fiatalon elhatározta, hogy felkeresi a kereszténység szent helyeit (általában zarándok bottal ábrázolják). Itáliába érve ápolni, gyógyítani kezdte a pestisben szenvedőket. Mikor ő maga is elkapta a kórt, az emberektől távol telepedett le. Egy kutya vitt neki rendszeresen kenyeret (a zárándokbot mellett a kutya a másik attribútuma). Sikeresen felgyógyult a betegségből. Rókus Szent Antal, Szent Sebestyén, Borromei Szent Károly mellett a legjelentősebb "pestisszent".
Szent Sebestyén: római katona volt, akit keresztény vallása miatt katonatársai egy karóhoz kötözték, és nyilaikkal akarták kivégezni. Ő azonban nem halt meg. A súlyosan sebesült Sebestyént egy asszony hazavitte, és gondozta, amíg fel nem épült.
A sok nyíl által okozott seb hasonlatos volt, a pestis által okozott sebekhez, ezért a középkorban és újkorban járványok idején fohászkodtak hozzá az emberek.
Venus a rómaiaknál a szerelem istennője volt. Amor (más néven Cupido) pedig Venus és a háború istenének, Marsnak a gyermeke.